poniedziałek, 5 marca 2012

Test sprawności motorycznej dla chłopców w wieku 8-9 lat R.Kapera

1. Próba szybkości

Wykonanie: na sygnał start z pozycji wysokiej od znacznika A - bieg sprintem do znacznika B - obiegnięcie tego znacznika - bieg powrotny do znacznika A - obiegnięcie - bieg do znacznika B z dotknięciem go palcami ręki (bez obiegania) - bieg do znacznika A z dotknięciem. W tym momencie zatrzymanie stopera.

Ocena: badani wykonują bieg dwukrotnie w odstępie 5 min. Zalicza się lepszy czas.2. Próba skoczności (mocy - skok w dal z miejsca)

Wykonanie: ustawienie w miejscu odbicia w małym rozkroku - zamach ramion - skok z odbicia obunóż. Próba wykonywana jest dwukrotnie, co dwie minuty. Pomiar od końca śladu po skoku (pięty) do początku śladu przed skokiem (palce). 

Ocena: pomiar odległości z dokładnością do 1 cm. 
3. Próba wytrzymałości (bieg odcinkowy) 

Wykonanie: w sali wykreślone dwie linie oddalone od siebie o 20 metrów. Do przeprowadzenia tej próby potrzebne jest nagranie z sygnałami do startu w każdym odcinku biegu. Bieg odbywa się z narastającą szybkością, aż do momentu aż ćwiczący nie nadąży dwa razy za sygnałem (spóźni się na linię). Wówczas kończy sprawdzian. Po pokonaniu każdego odcinka badany musi nadepnąć na linię.

Ocena: zapisywany jest wynik, jaki ostatnio został podany z taśmy. Należy dodać do tego liczbę dodatkowych pokonanych odcinków. Taki wynik uwzględniany jest w tabeli punktacyjnej.
Brak komentarzy:

Prześlij komentarz